Ter Bezi İltihabı

Terbezi İltihabı

Hidradenitis Yeni Tedavisi

Hidradenitis Yeni Tedavisi

Hidradenitis Yeni Tedavisi biyoloji: Gerçekleri öğrenin

Hidradenitis Yeni Tedavisi, Ter Bezi İltihabı, Kalıcı çare, Şimdi kurtulma zamanı, İyileşenler, Yorumları, Gerçek yorumlar, HS hastalığı bitkisel çözümleri

Hidradenitis Yeni Tedavisi Biyolojik maddeler, şiddetli hidradenitis süpürativa için rahatlama sağlayabilir. Sizin için doğru olup olmadıklarını öğrenin.

Yaşam tarzı değişiklikleri, antibiyotikler ve hormon tedavisi, kronik cilt rahatsızlığı olan hidradenitis suppurativa’nın hafif ila orta dereceli aşamalarında tedavinin temel dayanaklarıdır. Ancak durumunuz şiddetliyse (cildinizin altında önemli lezyonlar, enfeksiyonlar ve nodüller ve tüneller varsa) ve tedaviye yanıt vermiyorsa, doktorunuz biyolojik ilaçlar önerebilir.

Biyoloji nasıl çalışır

Biyolojik ilaçlar canlı hücrelerden geliştirilir. Sedef hastalığı ve egzama (atopik dermatit) dahil birçok iltihaplı cilt hastalığına karşı etkilidirler. Bu ilaçlar, vücudun hastalıklarla savaşmasına yardımcı olmak için bağışıklık sisteminin farklı bölümlerini hedef alır. Genellikle enjeksiyon veya IV infüzyon yoluyla haftalık olarak uygulanırlar. Hidradenitis süpürativa ve biyoloji

Şimdiye kadar, infliksimab (Remicade) ve adalimumab (Humira) ilaçları, hidradenitis süpürativa tedavisinde en çok umut vadeden ilaçlardır. Adalimumab, hidradenitis süpürativanın tedavisi için ABD Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onaylanan ilk biyolojiktir. Bu ilaçlar, vücuttaki iltihabı uyaran tümör nekroz faktörü (TNF) olarak bilinen bir bağışıklık sistemi proteinini nötralize ederek çalışır. Hidradenitis süpürativanız başka herhangi bir tedaviye yanıt vermiyorsa, bu ilaçlar için iyi bir aday olabilirsiniz.

Araştırmalar, biyolojik ilaçların hidradenitis süpürativa semptomlarını iyileştirebileceğini göstermektedir. Bununla birlikte, bazı çalışmalar tedavi durdurulduktan sonra cilt lezyonlarının geri döndüğünü (nüks) bulmuştur. Hidradenitis süpürativa tedavisi için biyolojik ilaçların uzun vadeli etkinliğini belirlemek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır. Hidradenitis süpürativa ve biyoloji

Yan etkiler

Biyolojik terapi için herkes iyi bir aday değildir. Tedavi pahalıdır ve biyolojik ilaçlar aşağıdakiler de dahil olmak üzere potansiyel olarak ciddi yan etkiler riski taşır:

  • Özellikle tüberküloz olmak üzere enfeksiyon riskinde artış
  • Kalp yetmezliği
  • Kanser
  • Lupus benzeri bir sendrom
  • Beyinde ve omurilikte sinir hasarı

Diğer olası yan etkiler, ilacın enjekte edildiği ağrı ve cilt reaksiyonlarını ve enjeksiyon bölgesinde cilt enfeksiyonlarını içerir. Tedaviden önce, tüberküloz dahil belirli enfeksiyonlar için test yaptırmanız gerekebilir.

Hidradenitis süpürativanızı iyileştirmek için biyolojik tedaviyle ilgileniyorsanız, doktorunuzla konuşun. Sorularınıza cevap verebilir ve bu tür bir tedaviden yararlanıp yararlanamayacağınıza karar verebilir.

Hidradenitis Yeni Tedavisi

(HS)HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN !