Ter Bezi İltihabı

Terbezi İltihabı

Hidradenitis süpürativa Hızlı Tedavisi

Hidradenitis süpürativa Hızlı Tedavisi

Hidradenitis süpürativa Hızlı Tedavisi

Hidradenitis süpürativa Hızlı Tedavisi, Süpürativa yorumları, Hs hastalığı tedavisi, Ter bezxi iltihabı, Güncel tedavisi, Yeni tedavi yöntemi, HS hastalığına SON.

Hidradenitis süpürativa Hızlı Tedavisi Hidradenitis süpürativa Genel Bakış (hi-drad-uh-NIE-tis sup-yoo-ruh-TIE-vuh), cilt altında küçük, ağrılı yumruların oluşmasına neden olan bir cilt rahatsızlığıdır.

Topaklar kırılabilir veya deri altında tüneller oluşabilir. Bu durum çoğunlukla koltuk altları, kasıklar, kalçalar ve göğüsler gibi cildin birbirine sürtündüğü alanları etkiler.

Hidradenitis suppurativa ergenlikten sonra başlama eğilimindedir. 

Uzun yıllar devam edebilir ve zamanla kötüleşebilir, günlük yaşamınız ve duygusal sağlığınız üzerinde ciddi etkiler yaratır. İlaçlar ve ameliyat, semptomları yönetmeye ve komplikasyonları önlemeye yardımcı olabilir.

Hidradenitis süpürativa Genel Bakış belirtiler

Hidradenitis suppurativa, vücudun bir noktasını veya birden çok alanını etkileyebilir. Durumun belirti ve semptomları şunları içerir:

  • Siyah nokta. Genellikle çiftler halinde veya “çift namlulu” bir modelde görülen siyah nokta içeren küçük çukurlu deri alanları ortak bir özelliktir.
  • Ağrılı bezelye büyüklüğünde topaklar. Durum genellikle cilt altında haftalarca veya aylarca süren tek, ağrılı bir yumru ile başlar. Daha sonra daha fazla çarpma oluşur. Genellikle koltuk altı, kasık ve anal bölge gibi birçok yağ ve ter bezinin bulunduğu saç köklerinin olduğu bölgelerde görülür. Ayrıca uylukların iç kısmı, göğüs ve kalça gibi cildin birbirine sürtündüğü yerlerde de ortaya çıkarlar.
  • Tüneller. Zamanla cilt altında yumruları birbirine bağlayan yollar oluşabilir. Bu yaralar çok yavaş iyileşir ve kokusu olabilecek irin sızabilir.

Bu rahatsızlığı olan bazı kişiler sadece hafif semptomlar yaşarlar. Fazla kilo, stres, hormonal değişiklikler, sıcaklık veya nem semptomları kötüleştirebilir. Kadınlarda menopozdan sonra hastalık şiddeti azalabilir.

Ne zaman doktora görünmeli

Hidradenitis suppurativa’nın erken tespiti, etkili tedavi almanın anahtarıdır. Durumunuz varsa doktorunuza görünün:

  • Acı verici
  • Birkaç haftada düzelmez
  • Tedaviden sonraki haftalar içinde geri döner
  • Birkaç yerde görünür
  • Sık sık işaret fişekleri

Zaten bir hidradenitis suppurativa teşhisi aldıysanız, bir hastalık alevlenmesinin uyarı işaretlerinin genellikle başlangıçta meydana gelenlere benzer olduğunu unutmayın. Ayrıca yeni belirti veya semptomlara da dikkat edin. Bunlar bir alevlenmeyi veya tedavinin bir komplikasyonunu gösterebilir.

Uzun süreli bakım için cilt hastalıkları uzmanı (dermatolog) veya bir cerrah görmeniz gerekebilir.

Hidradenitis süpürativa Hızlı Tedavisi

(HS)HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir