Ter Bezi İltihabı

Terbezi İltihabı

Hidradenitis Suppurativa 7-24 Online

Hidradenitis Suppurativa 7-24 Online

Hidradenitis Suppurativa 7-24 Online Köpek memesi hastalığı kurtuluşu.

Hidradenitis Suppurativa 7-24 Online, Yardım Destek Kurtul, İyileşenlerin yorumları, Kurtulanların yorumları, Yeni tedavisi, Doğal tedavileri, Hangi bitkiler kullanılır.

Hidradenitis Suppurativa 7-24 Online Hidradenitis Suppurativa nedeni tam olarak anlaşılmamıştır.

Karakteristik ağrı, pürülan drenaj, sinüs yolu ve yara oluşumunun gelişmesine katkıda bulunan çeşitli faktörlerle muhtemelen çok faktörlüdür.

Şu anki anlayışımız eksik olsa da, HS’nize neden olmadığınızı, semptomların kötü hijyen nedeniyle olmadığını ve HS’nin bulaşıcı olmadığını anlamak önemlidir.

Aşağıda, halihazırda kabul edilen görüşlerden birkaçını tartışıyoruz.

Foliküler Tıkanıklık Hidradenitis Suppurativa 7-24 Online

HS’nin başlangıçta ter bezindeki bir kusurdan kaynaklandığı düşünülüyordu, ancak bu görüş değişti ve artık saç folikülü ile ilgili bir sorun olarak kabul edildi. 

Saç folikülü içinde keratin (bir tür protein) birikmesi sonunda saç folikülünü tıkayarak daha fazla birikmeye neden olur ve sonunda saç folikülü yırtılır ve bu materyali çevreleyen cilde salarak yoğun bir enflamatuar tepkiye neden olur Hidradenitis Suppurativa.

Bakteriler Hidradenitis Suppurativa 7-24 Online

Bazen bakteriler HS lezyonlarından izole edilebilirken, diğer zamanlarda HS lezyonlarından kültürler sterildir (bakteri bulunmaz).  HS’den etkilenenler sıklıkla ağrı, hassasiyet, sıcaklık ve pürülan drenaj gibi bir enfeksiyonun karakteristik semptomlarını yaşarlar.

Antibiyotiklerden sonra semptomlar iyileşme eğiliminde olduğundan, HS’nin esas olarak bakterilerden kaynaklandığını varsaymak mantıklı olabilir, ancak durum böyle değildir.

Biyofilmler Hidradenitis Suppurativa 7-24 Online

Son zamanlarda HS, bir biyofilm hastalığı olarak tanımlanmıştır. 

Çok sayıda bakteri polisakkarit matrisi olarak bilinen yapışkan bir malzeme salgıladığında ve bir yüzeye bağlandığında artık biyofilm olarak bilinen şeyde var olurlar.

 Bakteriler bir biyofilmde bulunduğunda antibiyotiklere karşı oldukça dirençli hale gelirler. 

HS’li hastalardan alınan biyopsi örneklerine (deri parçaları) bakan yeni bir çalışma, biyofilmlerin kronik HS ile ilişkili olduğunu gösterdi. 

Biyofilmler büyük olasılıkla birincil olarak oluşmasa da, HS’nin daha şiddetli hale geldikçe tıbbi tedaviye çok dirençli olmasının nedeni bu olabilir.

Anormal Bağışıklık

Kanda ve deride birkaç iltihap belirteci bulunur ve vücudun iltihaplanma durumunu değerlendirmek için kullanılabilir. 

Bu belirteçlerin anormal seviyeleri, çeşitli hastalıkların gelişiminde rol oynamıştır ve benzer şekilde HS’de anormal olduğu bulunmuştur. 

Bu anormal seviyelerin etkilerini belirlemek için ek araştırmalara ihtiyaç vardır, ancak bu bulgular hidradenitis suppurativa’nın tedavisi için adalimumab ve infliksimab gibi biyolojik ilaçların kullanılmasına yol açmıştır.

Hidradenitis Suppurativa Diyet

Beslenme, tıpta yeterince araştırılmamış ve araştırılması zor bir konudur. 

Kanıtların çoğu, literatürde yayınlanmış birkaç makale ile bireysel deneyime dayanmaktadır, ancak diyetin HS üzerindeki etkisi, minimal etkiden tam çözüme kadar değişen iyileştirme raporları ile sosyal medya ve çevrimiçi mesaj panoları aracılığıyla sızmaktadır. 

Sütsüz diyetleri izleyen 47 hastayı içeren bir anket çalışmasında, hiçbir hasta hastalık ilerlemesi yaşamadı ve% 83’ü çeşitli derecelerde iyileşti. 

Başka bir çalışmada, 12 denek cerrahi eksizyona tabi tutuldu, ardından buğday veya bira mayası tüketimi olmadan diyet modifikasyonu yapıldı ve 12 aylık takip süresi boyunca ani hastalık stabilizasyonu sağlandı.

Kapsamlı diyet danışmanlığına izin vermek için ek araştırmalara ihtiyaç vardır. 

Bazı hastalar patlıcangiller, basit karbonhidratlar ve süt ürünlerinin dışlanmasının ardından iyileşme bildirmişlerdir, ancak diyet modifikasyonunun etkisi oldukça kişisel görünmektedir ve doktorunuz veya beslenme uzmanınızla görüşülmelidir. 

Diyetisyenler, gerekli tüm besinleri aldığınızdan emin olmak için kişiselleştirilmiş yemek planları sunabilir.

Hidradenitis Suppurativa Diğer Faktörler

HS’nin geliştirilmesinde birkaç başka faktör yer almıştır. 

Sigara içmek HS’li kişilerde genel popülasyona göre daha yaygındır ve duman bileşenlerinin hiperkeratozu (foliküler tıkanmaya neden olur) teşvik ettiği ve ayrıca HS’yi potansiyel olarak kötüleştiren inflamasyonu arttırdığı bilinmektedir. 

Deriden ciltle teması ve obezitenin neden olduğu mekanik faktörler, HS’nin genel inflamatuar durumuna ve HS’nin gelişmesine veya ilerlemesine de katkıda bulunabilir.

Son olarak, hormonlar potansiyel olarak HS’de yer alır. 

Kadınların HS’den erkeklerden daha fazla etkilendiği bilinmekte ve bu nedenle hormonal bir bileşen varsayılmaktadır. 

Bir hormon türü olan androjenler, keratinositlerin (deri hücreleri) çoğalmasını artırabilir, ancak HS’li hastaların hormonal profili genellikle normal bulunur.

HS’nin geliştirilmesinde rol oynayan çok sayıda faktörle birlikte, ek araştırmalara ihtiyaç olduğu ve bir hasta için tetikleyicinin tüm popülasyonda tutarlı olmayabileceği açıktır.

Hidradenitis Suppurativa 7-24 Online

(HS)HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir