Ter Bezi İltihabı

Terbezi İltihabı

Köpek Memesi Hastalıgı Yorumları

Köpek Memesi Hastalıgı Yorumları

Köpek Memesi Hastalıgı Yorumları Forum sayfası.

Köpek Memesi Hastalıgı Yorumları, Ter Bezi İltihabı Tedavisi, Köpek memesi tedavisi, Köpek memesinden kurtulanlar, İyileşen hastalar, Kurtulan hastalar, Bitkileri nedir?

Köpek Memesi Hastalıgı Yorumları Hidradenitis Suppurativa (HS)  aynı zamanda bazı ülkelerde Acne Inversa (AI) olarak da bilinir, kronik, bulaşıcı olmayan bir cilt hastalığıdır.

Köpek Memesi Hastalıgı koltuk altları, göğüsler ve kasık gibi apokrin bezi taşıyan bölgelerde çıban benzeri bir apse olarak ortaya çıkar. Bu tekrarlayan iltihaplı ve sıklıkla ağrılı hastalık genellikle gözden kaçırılır, ancak yaşam kalitesi üzerinde derin bir etkisi vardır.

Köpek Memesi Hastalıgı Apseler ciltte şu alanlarda gelişir:

  • kasık ve cinsel organ çevresinde
  • koltuk altlarında
  • kalçalarda ve anüs çevresinde (arka pasaj)
  • göğüslerin altında

En sık görüldügü noktalar. Köpek Memesi Hastalıgı Yorumları

Apseler ayrıca ense, bel bandı ve uyluk içlerine de yayılabilir. Etkilenen diğer izole bölgeler arasında bacakların önü veya arkası, yanlar, arka bölge ve hatta yüz yer alır.

Hidradenitis suppurativalı birçok insan aynı zamanda ciltte küçük bir delik veya “tünel” olan pilonidal sinüs geliştirir.

Sigara içmek ve obezite, hidradenitis suppurativa ile ilişkilendirilmiştir ve eğer obezseniz ve / veya sigara içiyorsanız, semptomlarınızı daha da kötüleştirebilir ve iyileşme sürecini geciktirir.

Hidradenitis süpürativa genellikle ergenlik çağında başlar, ancak her yaşta ortaya çıkabilir. Ergenlikten önce ve menopozdan sonra daha az yaygındır, bu da seks hormonlarının rol oynadığını düşündürür. 

Durumu olan birçok insanda ayrıca akne ve hirsutizm (aşırı kıllanma) vardır Köpek Memesi Hastalıgı .

HS ilk olarak 1833 yılında Fransız anatomist ve cerrah Alfred-Armand-Louis-Marie Velpeau tarafından tanımlanmıştır ve burada Velpeau Hastalığı adı gelmektedir. 

Daha sonra 1854’ten 1865’e kadar Artistide Auguste Stanislas Verneuil adlı başka bir Fransız Cerrah tarafından araştırıldı ve Verneuil Hastalığı adını aldı ve HS’nin ilk klinik çalışmalarını yürüten oydu. 

Verneuil daha sonra 1864’te Hidrosadenite Phlegmonous hastalığını yeniden adlandırdı; bu, iltihap (Suppurativa) içeren veya ilişkili bir ter bezinin (Hidradenitis) iltihabı anlamına gelen İngilizce Hidradenitis Suppurativa anlamına gelir.

HS prevalansını belirlemeye yönelik birkaç çalışma yapılmıştır. 

İlk bildirilen yaygınlık oranı,% 0.0003’lük bir prevalans tahmin eden bir dermatoloğun kişisel deneyimiydi. 

Birleşik Krallık’ta yapılan daha yeni araştırmalar, yaygınlığın% 0,77 ile% 1,19 arasında olduğunu belirlemiştir. 

HS’nin Birleşik Krallık nüfusunun yaklaşık% 1’ini etkilediği genel olarak kabul edilmiştir.

Köpek Memesi Hastalıgı Yorumları

(HS)HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir