Ter Bezi İltihabı

Terbezi İltihabı

Köpek Memesi Tedavisinde Kullanılan ilaçlar

Köpek Memesi Tedavisinde Kullanılan ilaçlar

Köpek Memesi Tedavisinde Kullanılan ilaçlar

Köpek Memesi Tedavisinde Kullanılan ilaçlar, İyileşenler, Kurtulanlar, Yorumları, Form sayfaları, Yeni tedavisi Köpek memesi hastalığından kurtuluş 7/24 online

Köpek Memesi Tedavisinde Kullanılan ilaçlar Köpek memesi tedavisi Bu ilaçlar enfeksiyonlarla savaşır. Bunları hap olarak yutabilir veya cildinize krem, merhem, temizleyici, yıkama veya jel kullanabilirsiniz.Ama antibiyotiklerin faydası oldugu kadarda zararının oldugu bilinmelidir. Bizim size önerimiz bitkisel yollara başvurmanız.

Köpek memesi tedavisi İlk başta doksisiklin veya minosiklin 2 ila 3 ay kullanabilirsiniz. Bu işe yaramazsa, doktorunuz klindamisin ve rifampin ( Rifadin , Rimactane ) kombinasyonu önerebilir .

Kortikosteroidler. Doktorunuz bu ilaçları şişliklere enjekte eder. İltihabı, ağrıyı ve şişliği hafifletebilirler. Bu çekimleri genellikle 3 aya kadar ayda bir kez alırsınız. Durumunuz şiddetliyse, doktorunuz steroid hapları ağızdan almanızı tavsiye edebilir .

Diger kullanılan ilaçlar

Oral retinoidler. Doktorunuz, asitretin ( Soriatane ) veya izotretinoin ( Accutane ) gibi bir hap içinde bir retinoid ilaç önerebilir . Her ikisi de ciddi HS vakalarını iyileştirebilir.

Topikal resorsinol. Bu, cildinizin iltihaplı bölgelerine sürdüğünüz bir kremdir. Cildi soyan kimyasallara sahiptir.

Hormon tedavisi . Bazı kadınlar, doğum kontrol hapları veya spironolakton adı verilen bir ilaçaldıklarında durumlarının iyileştiğini fark ederler.

Biyolojik. Bu ilaçlar bağışıklık sisteminiz , vücudunuzun mikroplara karşı savunma sistemi üzerinde çalışır. Ya doktorun ofisinde ya da evde bir atış yaparak onları alıyorsunuz. Veya ilaçları damarlarınızdaki bir IV’den almanız gerekebilir. Bu bir klinikte veya hastanede yapılır.Köpek memesi tedavisi

Köpek memesi tedavisi Bu ilaçlar şunları içerir:

  • Adalimumab ( Humira ). Bu ilaç, HS’yi tedavi etmek için FDA tarafından onaylanan tek ilaçtır.
  • Infliximab ( Remicade ). FDA bunu HS için onaylamadı, ancak doktorlar hala kullanıyor.
  • Anakinra , canakinumab ve ustekinumab. Bu ilaçlar, şiddetli veya tedavisi zor HS’li bazı kişilere yardımcı olabilir. Araştırmacılar ne kadar iyi çalıştıklarını inceliyorlar.

Biyolojikler HS’yi uzun süre temizleyebilir, ancak ciddi yan etkilere de sahip olabilirler, bu nedenle doktorlar bunları yalnızca ağır vakalarda kullanır.

Köpek memesi tedavisi Diğer ilaçlar. Bunlar şunları içerir:

  • Metformin (Glukofaj). Doktorlar bunu yetişkin başlangıçlı diyabet ve metabolik sendromu tedavi etmek için kullanır. HS’li hastalara da yardımcı olabilir.
  • Metotreksat (Xatmep). Sedef hastalığının ve bazı kanserler dahil diğer tıbbi durumlarıniltihaplanmasını kontrol eden bir hap, iğne veya IV. Bağışıklık sisteminiz üzerinde çalışır ve bazı insanlarda HS’yi kontrol etmeye yardımcı olabilir.
Köpek Memesi Tedavisinde Kullanılan ilaçlar

(HS)HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir