Ter Bezi İltihabı

Terbezi İltihabı

Ter Bezi İltihabı belirtileri

Ter bezi iltihabı belirtileri

Ter Bezi İltihabı belirtileri Hızlı tedavisi nedir?

Ter Bezi İltihabı belirtileri, Hızlı Yeni Tedavi Yöntemi, Ter bezi iltihabı tedavisi, İyileşenler, Kurtulanlar, Yorumları, Acil iyileşmek isteyenler, Doğal çare nedir?

Ter Bezi İltihabı belirtileri Ter bezi iltihabı belirtileri (HS), ciltte apselere ve yara izlerine neden olan ağrılı, uzun süreli bir cilt rahatsızlığıdır .

Hidradenitis suppurativa’nın kesin nedeni bilinmemektedir, ancak genellikle kasık, alt, göğüs ve koltuk altlarında ter bezlerinin bulunduğu saç köklerinin yakınında meydana gelir.

Bilinmeyen nedenlerden dolayı, erkeklerden daha fazla kadın bu duruma sahiptir. Nüfusun yaklaşık% 1’ini etkilediği düşünülüyor.

Köpek memesi belirtiler

Hidradenitis suppurativa’nın semptomları hafif ila şiddetli arasında değişir.

Deride irin sızan kaynama benzeri topaklar, siyah noktalar, kistler, yara ve kanalların bir karışımına neden olur .

Durum, 1 yerde gelişen bezelye büyüklüğünde bir yumru ile başlama eğilimindedir. Bu, birkaç saat veya gün sonra kaybolur veya yırtılır ve irin akar.

Yeni topaklar daha sonra genellikle yakın bir alanda gelişir. Bunlar ilaçla kontrol edilmezse, daha büyük topaklar gelişebilir ve yayılabilir. Sinüs yolları adı verilen dar kanallar da deri altında yüzeyde patlayarak irin sızdıran kanallar oluşturur. Ter bezi iltihabı belirtileri

Ter Bezi İltihabı belirtiler Hidradenitis suppurativa çok ağrılıdır. Topaklar, ciltte aşağıdaki alanlarda gelişir:

  • kasık ve cinsel organ çevresinde
  • koltuk altlarında
  • altta ve anüs çevresinde
  • göğüslerin altında

Apseler ayrıca ense, bel bandı ve uyluk içlerine de yayılabilir. Etkilenen diğer izole edilmiş alanlar arasında bacakların önü veya arkası, yanlar, arka bölge ve yüz bulunur.

Topakların bir kısmı bakteri ile enfekte olabilir ve bu da antibiyotiklerle tedavi edilmesi gereken ikincil bir enfeksiyona neden olabilir .

Hidradenitis suppurativalı birçok insan aynı zamanda ciltte küçük bir delik veya “tünel” olan pilonidal sinüs geliştirir .

Ter Bezi İltihabı belirtileri

(HS)HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir