Ter Bezi İltihabı

Terbezi İltihabı

Ter Bezi İltihabı İlaçlar Ameliyatı Tedavi

Ter Bezi İltihabı İlaçlar Ameliyatı Tedavi

Ter Bezi İltihabı İlaçlar Ameliyatı Tedavi Süreçleri İyilesenler.

Ter Bezi İltihabı İlaçlar Ameliyatı Tedavi, İyileşenler, Kurtulanlar, Yorumları, Forum sayfaları, Grupları, Kesin tedavisi, Kesin çözümü, Yeni tedavi yöntemleri

Ter Bezi İltihabı İlaçlar Ameliyatı Tedavi Ter Bezi İltihabı Süreçleri Teşhis:Doktorunuz size belirti ve semptomlarınızı soracak, cildinizi inceleyecek ve tıbbi geçmişinizi alacaktır.

Hidradenitis süpürativayı teşhis etmek için laboratuvar testi mevcut değildir.

Ancak iltihap veya drenaj varsa, doktorunuz sıvının bir örneğini test için bir laboratuvara gönderebilir. Bu, enfeksiyon gibi diğer durumların dışlanmasına yardımcı olabilir.

tedavi Ter Bezi İltihabı İlaçlar Ameliyatı Tedavi

İlaç tedavisi, ameliyat veya her ikisi de semptomları kontrol etmeye ve komplikasyonları önlemeye yardımcı olabilir. 

Hiçbir seçeneğin tamamen güvenilir olduğu kanıtlanmamıştır ve araştırmalar en iyi kombinasyonu belirlemeye devam etmektedir. 

Çeşitli tedavi seçeneklerinin riskleri ve faydaları hakkında doktorunuzla konuşun ve durumunuza uygun bir yaklaşım geliştirin.

Dermatoloğunuzla veya hidradenitis suppurativa hastalarının sıklıkla ihtiyaç duyduğu kapsamlı bakımı sağlayabilecek multidisipliner bir sağlık ekibiyle düzenli takip ziyaretleri yapmayı bekleyin.

İlaçlar Ter Bezi İltihabı İlaçlar Ameliyatı Tedavi

Doktorunuz aşağıdaki ilaç türlerinden birini veya birkaçını reçete edebilir:

  • Antibiyotik kremler. Hafif semptomlar, klindamisin ve gentamisin gibi enfeksiyonlarla savaşan topikal kremlerle yönetilebilir.
  • Sistemik ilaçlar. Daha yaygın hastalıklarda klindamisin, rifampin ve doksisiklin gibi ağızdan alınan antibiyotikler yardımcı olabilir. Bir adalimumab enjeksiyonu, orta ila şiddetli hastalık için kullanılabilir, ancak herhangi bir faydayı fark etmek yaklaşık iki hafta sürebilir. Ve küçük çalışmalar, infliksimab ve anakinranın enjekte edilen ilaçların etkili olduğunu göstermiştir. (HS) Ter Bezi İltihabı Süreçleri
  • Ağrı kesici. Reçetesiz satılan ağrı kesiciler yardımcı olmazsa, doktorunuz daha güçlü bir tür reçete edebilir.

Ameliyat Ter Bezi İltihabı İlaçlar Ameliyatı Tedavi

Cerrahi seçenekler şunları içerir:

  • Tünelleri açığa çıkarmak. Çatı açma olarak bilinen bu prosedür, deri altındaki tünelleri açığa çıkarmak için dokunun çıkarılmasını içerir. Orta ve şiddetli hidradenitis süpürativası olan kişiler için kullanılır. Bu çözümün genellikle tekrarlanması gerekmez.
  • Yumruk debridmanı. Bu prosedür aynı zamanda sınırlı çatı açma olarak da adlandırılır ve tek bir iltihaplı nodülü çıkarmak için kullanılabilir.
  • Elektrocerrahi ile doku koruyucu eksizyon. Bu, şiddetli hidradenitis süpürativası olan kişiler için bir seçenek olabilir. Hasarlı dokunun cilt dokusunu koruyarak çıkarılmasını (eksizyon) elektrocerrahi soyma ile birleştirir.
  • Lazer tedavisi. Lezyonların giderilmesi için karbondioksit lazer kullanılabilir.
  • Ameliyatla alma. Kalıcı veya şiddetli semptomları olan kişiler için cerrahi tedavi bir seçenek olabilir. Etkilenen tüm cildin çıkarılmasını içerir. Yarayı kapatmak için deri grefti gerekli olabilir. Ameliyat olduktan sonra bile diğer bölgelerde yaralar oluşabilir. Durumu anüs ve skrotum arasındaki alanı içeren erkeklerde, skrotumun cerrahi olarak çıkarılması neredeyse her zaman gereklidir.
  • Kesi ve drenaj. Cerrahi drenaj artık hidradenitis süpürativayı tedavi etmek için etkili bir seçenek olarak görülmemektedir. Yöntemin kısa süreli ağrı kesici sağladığı düşünülebilir, ancak yaralar tekrar alevlenme eğilimindedir.

Ortaya çıkan tedaviler

Hidradenitis suppurativa bakımını iyileştirmek için cerrahi seçeneklerle ilgili daha fazla çalışmaya ihtiyaç vardır. 

Özellikle, zamanlamayı veya ameliyatı ve cerrahi prosedürün türünü değerlendirmek için kaliteli klinik araştırmalara ihtiyaç vardır. 

Çalışılan diğer müdahaleler, topikal antiseptikler, yeni biyolojik terapiler ve adalimumabın daha ileri çalışmadır.

Ter Bezi İltihabı İlaçlar Ameliyatı Tedavi

(HS)HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir