Ter Bezi İltihabı

Terbezi İltihabı

Ter Bezi İltihabına Acil Çözüm

Ter Bezi İltihabına Acil Çözüm

Ter Bezi İltihabına Acil Çözüm Hızlı Tedavisi Yorumlarda.

Ter Bezi İltihabına Acil Çözüm, 7-24 Online Bilgi Hattı, Ter bezi hastalığına hızlı çözüm, Ter bezi hastalığının tedavisi, Ter bezi hastalığından iyileşenler

Ter Bezi İltihabına Acil Çözüm Ter bezi iltihabı Hidradenitis suppurativa’nın kesin nedeni bilinmemektedir, ancak topaklar tıkalı saç köklerinin bir sonucu olarak gelişir.

Sigara ve obezite , hidradenitis suppurativa ile güçlü bir şekilde ilişkilidir ve eğer obezseniz ve / veya sigara içiyorsanız semptomlarınızı daha da kötüleştirecektir.

Hidradenitis süpürativa genellikle ergenlik çağında başlar , ancak her yaşta ortaya çıkabilir. Ergenlikten önce ve menopozdan sonra daha az yaygındır , bu da seks hormonlarının bir rol oynadığını düşündürür. Durumu olan birçok kişide ayrıca sivilce ve aşırı kıllanma (hirsutizm) vardır.Ter Bezi İltihabı

Nadir durumlarda, hidradenitis suppurativa , özellikle kasık bölgesinde ve anüse yakın cilt çevresinde gelişirse, Crohn hastalığına bağlanabilir . Crohn hastalığı, sindirim sistemi zarının iltihaplanmasına neden olan uzun süreli bir durumdur.

Hidradenitis suppurativa, tüm vakaların yaklaşık üçte birinde ailelerde görülür. Bulaşıcı değildir ve kötü hijyenle bağlantılı değildir.

Hidradenitis suppurativa teşhisi Ter Bezi İltihabına Acil Çözüm

Hidradenitis süpürativayı teşhis etmeye yardımcı olacak kesin bir test yoktur.

Bir GP, cildin etkilenen bölgelerini inceleyecek ve enfekte bir bölgeden bir pamuklu çubuk alabilir. Bu, tanı koymada yardımcı olabilir, çünkü durum genellikle cilt enfeksiyonlarına neden olan bakterilerin varlığıyla ilişkili değildir.

Hidradenitis suppurativa akne veya batık kıllarla karıştırılabilir .

Hidradenitis suppurativa Ter Bezi İltihabı tedavisi

Hidradenitis suppurativa, sürekli yönetim gerektiren ve genellikle yönetilmesi zor olan ömür boyu süren, tekrarlayan bir durumdur.

Daha kötüye gitmesini önlemek için durumu erken aşamalarında tanımak ve teşhis etmek önemlidir.

Hidradenitis suppurativa tedavisi kişiye göre tasarlanacaktır. Erken dönemlerde ilaçla kontrol altına alınabilir. Şiddetli veya inatçı durumlarda ameliyat gerekebilir. Tedaviler aşağıda özetlenmiştir.

Ter Bezi İltihabına Acil Çözüm

Ter Bezi İltihabına Acil Çözüm

(HS)HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir