Ter Bezi İltihabı

Terbezi İltihabı

Köpek Memesi Hastalığı Nedir?

Köpek memesi hastalıgı nedir

Köpek Memesi Hastalığı Nedir? ve Tedavisi

Köpek Memesi Hastalığı Nedir?, HS tedavisi, Hidradenitis suppurativa, Ter bezleri, Kıl kökü iltihabı, Hs hastalığı bitkisel tedavisi, HS FORUM Sayfası, HS web. HSTedavisi

HS Hastalığı Nedir? (HSTedavisi)

Köpek memesi hastalığı olarak da bilinen hidradenitis suppurativa hastalığı, ter bezlerine lokalize olan kronik bir deri iltihabıdır. Vücudun çeşitli yerlerinde görülebilen ağrılı ve iltihaplı lezyonlar ile tanımlanmaktadır. Genellikle koltuk altları ve kasık bölgelerinde görülmektedir. Meme altı ve kalçalarda da görülebilmektedir. (HSTedavisi)

 

HS hastalığı Nasıl Oluşur? (HSTedavisi)

İltihaplanma, kişilerde sivilce, siyah nokta ve çıbanımsı lezyonlar ile başlar. Bu enfeksiyon daha sonra kıl köklerine inerek yayılır. Enfeksiyonun çeşitli sebepleri olabilir: Bir sebebi, bağışıklık sisteminde meydana gelen bozukluklardır.

Bu nedenle ortaya çıkan köpek memesi hastalığı bulaşıcı bir hastalık değildir. Öte yandan, bakteriyel enfeksiyon olarak meydana gelen köpek memesi hastalığı bulaşıcı bir hastalıktır. (HSTedavisi)

Cilt üzerinde meydana gelen bu sivilcemsi yapılar, bulaş ile başka bölgelere yayılabilirler. Vücut üzerinde başka yerlere yayılma sebepleri, vücudun bağışıklığının düzensizliğidir.

Köpek Memesi Nasıl Anlaşılır? Tedavisi

Cilt üzerinde meydana gelen kabarcıklar, akne türü iltihaplı bölgeler köpek memesi hastalığının bir göstergesidir. (HSTedavisi)

Köpek memesi hastalığına yakalanan kişilerde iltihaplı bölgede yüksek hassasiyet yaşanır ve temas ile ağrı ve acı oluşur. Özellikle giyilen kıyafetlerde sürtünme ile yaşanan hassasiyet dayanılmaz boyutlara çıkabilmektedir.

köpek memesi hastalığı tedavisi

Hastalığı Neler Tetikler? (HSTedavisi)

Köpek memesi ter ve sürtünme ile tetiklenebilmektedir. Sürekli sürtünme yaşanan bacak içi, kalça, göğüs gibi bölgelerde hastalık etmenleri görülebilmektedir. Hastalık, aynı zamanda tüketilen gıdalar ile de sıkı bir etkileşim halindedir. Son yapılan bilimsel çalışmalara göre, mayalı gıdalar hastalığın artmasına sebep olmaktadır.

Ekmek, mayalı pasta, pizza, mayalı içecekler gibi ürünler iltihaplı bölgelerde hastalığa sebebiyet vermektedir. Bir diğer bulgu ise, patlıcan türevi bitkilerin de köpek memesini tetiklediğidir. Bu hastalığa yakalanan kişilerin patlıcan, domates, patates ve biber gibi patlıcangiller ailesinden olan yiyeceklerden kaçınmaları gerekmektedir. (Köpek Memesi)

(HS)HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Köpek Memesi Hastalığı Nedir?

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir